Тер Штеген ја искоментира неочекуваната тренерска смена во Барселона


Раководните структури на Барселона за првпат после 17 години отпушија еден тренер кој го водеше првиот тим, а одлуката беше доста неочекувана ако се знае дека ...
| | веќе видена | слични

Тјери Анри сака што побрзо да го заборави хоророт кој го доживеа во Монако како тренер на тимот од кнежевството, такашто сега ќе има една далеку помирна задача ...
| | веќе видена | слични

Френки Де Јонг вчера ја запиша првата асистенција во Барселона под водство на Кике Сетиен, а иако од мечот против Ибица не можат да се извлечат многу позитивни ...
| | веќе видена | слични

Кике Сетиен работеше одлично во Бетис, а потоа после заминувањето на Ернесто Валверде доби прилика да седне на клупата на Барселона. Сетиен со Барселона ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Барселона славеше на првиот меч под водство на новиот тренер Кике Сетиен и тоа над Гранада со 1-0 со голот на Лионел Меси со 1-0. Уште на првата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Точно е дека ДУИ го прекрши договорот за „победник со победник“ на изборите, но тоа треба да остане во минатото, вели потпретседателот на „интегративците“ вели ...
сите 210 | | | веќе видена

Паниката кај луѓето од корона вирусот не е ништо ново, насекаде во светот па и кај нас и луѓето исплашено реагираат затоа што се работи за нивното здравје, ...
сите 623 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тер Штеген ја искоментира неочекуваната тренерска смена во Барселона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: