Наќе Чулев до заменичката Петровска: Хаосот во МВР е резултат на лошото работење на поранешниот министер


Техничкиот министер Наќе Чулев на својот фејсбук профил и се обрати на неговата заменичка Славјанка Петровска велејќи дека е дојдено времето кога ќе се направи ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев оствари работна средба со амбасадорката на САД, Кејт Мари Брнс, при што истат беше запознаена за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Едногласно и без расправа и дилеми, Државната изборна комисија се прогласи за ненадлежна по барањето на техничкиот министер за внатрешни Наќе Чулев, во кое тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска се сретна со амбасадорот на Делегацијата на Европската Унија, Самуел Жбогар.На сребата се направило резиме на ...
| | веќе видена | слични

Толкување на законите не е работа на Државната изборна комисија. Ваква одлука донесесоа денеска едногласно, членовите на ДИК после барањето за мислење од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коалицијата помеѓу СДСМ и Беса значи една, заедничка политичка програма со која овие две партии ќе се појават на изборите. Која е политичката платформа, план ...
сите 198 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена

Во хеликоптерска несреќа во Калифорнија животот го загуби еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, Коби Брајант.Медиумите во САД секојдневно пишуваат за ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наќе Чулев до заменичката Петровска: Хаосот во МВР е резултат на лошото работење на поранешниот министер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: