Собранието ги донесе измените на Законот за служба во Армијата


Пратеникот на СДСМ, Мухамед Зекири, на свој статус на Фејсбук доби коментар од Албанец во стилот на скечот на К-15 за „мала пажња“ при добивање услуга од ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Покачување на платите на цивилните лица во Армијата најави министерка за одбрана Радмила Шекеринска при денешната посета на касарната „Јане Сандански" во Штип. ...
| | веќе видена | слични

Од крајот на овој месец платите на сите цивилни лица во АРМ ќе бидат зголемени за 10 % а од почетокот на март сите припадници на АРМ со тригодишни договори ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска денеска при посетата на касарната „Јане Сандански” во Штип најави покачување на платите на цивилните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерската за одбрана, Радмила Шекеринска, денеска, заедно со британскиот бригаден генерал Хју Лојд Џонс, ги посети припадниците на Армијата во касарната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Измените во Законот за служба во Армијата усвоени на предлог на Владата предводена од СДСМ обезбедуваат подобра армија, подобри услови за работа во армијата и ...
| | веќе видена | слични

Со законските измени вработените во армијата ќе добиваат месечен додаток вo висина од 7.000 денари за решавање на станбеното прашање, стипендирање на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Собранието ги усвои измените на Законот за служба во Армијата, предложени од Владата предводена од СДСМ, кои овозможуваат Армијата да биде наша гордост, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Правдоубиецот Зоран Заев се соочи со гневот и револтот на нашите граѓани. Затоа се крие и молчи. Фатен е на дело како договара судски одлуки и активности на ...
сите 433 | | | веќе видена

Mинистерството за здравство информира дека лицето пристигнато од италијанската престолнина за кое поладнево министерот Венко Филипче дека се очекуваат ...
сите 473 | | | веќе видена

Одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски за наредното рочиште за случајот „Рекет" за сведоци ги предложи Сергеј Варошлија, Јовче Ременски, сопругот на ...
сите 123 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собранието ги донесе измените на Законот за служба во Армијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: