Кој води сметка за функционерите со кривични дела кои се прераспределени од едно на друго работно место


Извршувањето на високи раководни функции во безбедносни органи во време кога против нив се водат судски постапки е уште еден аргумент на недоверба во ...
| | веќе видена | слични

- Господине Трајковски точно ли е обвинението дека сте продавале полициски информации за мигранти? Поранешниот началник на штипската полиција, а сега советник ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Криминалци сакаат да бидат советувани од криминалци за поефикасно да можат да го заобиколуваат законот. Само вака може да се толкува одлуката лице осомничено ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Факти на денот: 1.Од понеделник ВМРО-ДПМНЕ излегува на терен, започнува кампањата ,,Обновата ПРЕД ВАШИОТ ДОМ”. Ќе се посети секое семејство, секој дом. ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии

Лица поврзани со СДСМ осомничени за тежок криминал, наместо да се соочат со правдата, добиваат награди. Последниот пример е прераспределувањето на поранешниот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Факти кои го одбележаа денот: 1.Градоначалникот на СДСМ, Курто Дудуш за тепање на граѓанин Луи Витон судството на Заев само го опомена. 2.Генералниот секретар ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зоран Заев е главата на криминалниот октопод. Зоран и Вице Заев се среќавале со Катица Јанева и Зоран Милески – Кичеец. Тоа го потврди и лично Заев кој призна ...
сите 251 | | | веќе видена

„СДСМ како одговорна и демократска партија преку легитимни законски решенија создаде услови за независно и професионално правосудство.Со Законот за Јавно ...
сите 249 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 129 | | | веќе видена

Ракометарите на Вардар в сабота му гостуваат на Порто во претпоследниот дуел од групната фаза во Лигата на шампионите. Тренерот Стевче Алушовски посакува ...
сите 178 | | | веќе видена

Кристоф Дугари со нависитна енергични и прилично дрски коментари ги следи сите случувања во светскиот фудбал и излегува со коментари за најважните натпревари ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој води сметка за функционерите со кривични дела кои се прераспределени од едно на друго работно место

Од:
До кого (е-маил):
Порака: