Наумов: Загадувањето е поголемо кога го имаме феноменот на топлотна инверзија


Загадувањето во Битола е најголемо кога има топлотна инверзија, нешто што е карактеристично за котлините, воздухот се задржува и нема струење. Анализите за ...
| | веќе видена | слични

Нашиот северен сосед Србија се најде на озлогласеното прво место во Европа според бројот на смртни случаи какопоследица од загадениот воздух, пренесува „РТС“. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Србија се најде на првото место во Европа во однос на смртните случаи од загадување на воздухот, пренесува „РТС“. Според истражувањето на Глобалниот сојуз за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Најтиражниот весник во Израел „Haaretz“ објави вест поврзана со првиот еврејски министер во Македонија која беше отпуштена откако го користеше старото име на ...
сите 303 | | | веќе видена

- Помина речиси цела недела, а Зоран Заев и Вице Заев молчат и не кажуваат што разговарале со обвинетата Катица Јанева и со веќе осудениот Милески-Кичевскиот. ...
сите 166 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 118 | | | веќе видена

Пратеничкиот состав на СДСМ и коалицијата во Собранието на Република Македонија, работеше посветено и за само три години, донесе низа историски одлуки кои ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Гласачите од општините Дебар и Маврово-Ростуше наместо во шестата сега ќе припаѓаат во петата Изборна единица со измените на Избирачкиот список кои беа усвоени ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наумов: Загадувањето е поголемо кога го имаме феноменот на топлотна инверзија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: