Собранието по скратена постапка ги усвои измените во законот за извршување


Наме сто досегашните 1/3 од плата или пензија, извршителите отсега ќе можат да задржат само 1/5 од месечните примања. Собранието по скратена постапка ги усвои ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДСМ повторно сака со народни пари да ги покрие долговите, кафанските сметки и луксузирањата на нивните функционери и директори на општинските јавни ...
| | веќе видена | слични

СДСМ обвинува дека ВМРО-ДПМНЕ продолжува да ги блокира сите проекти и законски решенија во интерес на граѓаните за отпис на камати и репрограмирање на долгови ...
| | веќе видена | слични

Свесни за тешкиот пораз кој им претстои во април, СДСМ во пресрет на изборите имаат намера да префрлат пари од државниот буџет на општинските јавни ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ не се согласува со предлогот на власта за усвојување на Предлог- законот за отпис на долгови. Од партијата сметаат дека СДСМ сака да ја покрие ...
| | веќе видена | слични

СДСМ во пресрет на изборите имаат намера да префрлат пари од државниот буџет на општинските јавни претпријатија за да можат да спроведат класична предизборна и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ е против отписот на каматите на долговите што ги имаат граѓаните, затоа на 12 април ќе доживеат нов пораз ВМРО-ДПМНЕ продолжува да ги блокира сите ...
| | веќе видена | слични

Никако да се намалат долговите на општините, нивните јавни претпријатија, трговските друштва кои се основани од државата, но и на министерствата и другите ...
| | веќе видена | слични

 ВМРО-ДПМНЕ продолжува да ги блокира сите проекти и законски решенија во интерес на граѓаните, а сега тоа го прави со опструкција на работењето на собраниската ...
| | веќе видена | слични

Ќе и успее ли на власта да го „истурка“ во парламентот предлог законот за отпис на камати и репрограмирање на долговите на јавните претпријатија формирани од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гласачите од општините Дебар и Маврово-Ростуше наместо во шестата сега ќе припаѓаат во петата Изборна единица со измените на Избирачкиот список кои беа усвоени ...
сите 544 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 265 | | | веќе видена

На 21.02.2020 во 09,45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница„Св. Наум Охридски“ бил донесен повреден С.С.(52) од Скопје ваработен ...
сите 137 | | | веќе видена

Просечната нето плата исплатена по вработен во декември 2019 година изнесува 26.836 денари, објави Државниот завод за статистика. А пред да дојде на власт, ...
сите 213 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собранието по скратена постапка ги усвои измените во законот за извршување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: