Бизнисот бара долгорочна програма, Заев на средба кај Азески


7 копии

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев заедно со претседателот на комисијата за здравство на СДСМ и министер за здравство, Венко Филипче и директорот на ...
| | веќе видена | слични

Главниот фокус во предизборната кампања на владејачката СДСМ ќе биде повторно ставен врз интеграцијата на земјава во НАТО и во ЕУ, брифираат партиски извори за ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните секогаш ја сакале државата, но сега чувствуваат дека и државата ги сака нив е чуството што го добив од жителите на гостиварско Чегране пред кои го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Создаваме програма којашто е мозаик на вредности, како што е впрочем и нашето општеството. Програма којашто ќе вгради дигитална и инвентивна економија, како ...
| | веќе видена | слични

СДСМ ќе ја направи Македонија технолошки шампион во регионот, а ВМРО-ДПМНЕ – економски тигар на Балканот! Откако ќе го средат судството. Ова се главните ...
| | веќе видена | слични

На средбата иницирана од Социјал Демократскиот Сојуз на Македонија во процес на изработка на предизборната економска програма, Сојузот на стопански комори на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонското Собрание се распушти отварајќи пат за предвремени избори на 12 април, осум месеци пред истекувањето на тековниот мандат, како голем тест за про-ЕУ ...
сите 432 | | | веќе видена

Пратениците упатија пораки до граѓаните за кого да ја дадат довербата на 12 април. Пратеникот Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ изјави дека граѓаните не треба да ...
сите 275 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски за време на дводневниот престој во Брисел, оствари средба и со специјалниот претставник на американскиот државен секретар на САД за ...
сите 347 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска преку својата ФБ страница соопшти дека со задоволство ја прифаќа поканата. -Не бегам од соочување и не бегам од вистината, а Заев ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бизнисот бара долгорочна програма, Заев на средба кај Азески

Од:
До кого (е-маил):
Порака: