Циндриќ: Сите во Европа играат ракомет, но никој како Хрватска


Селекторот на Хрватска, Лино Червар вели дека пласманот во финалето е огромен успех, но тие ќе одат до крај, по златниот медал. Во неверојатен меч кој траеше ...
| | веќе видена | слични

Хрватската репрезентација после голема исцрпувачка битка со четири продолженија ја победи Норвешка и се пласира во финалето на Европското првенство. Ова е ...
| | веќе видена | слични

Стокхолм, 25. јануари 2020 (ИНПРЕС) – Со малку среќа и со големо срце, Хрватска по третпат се пласираше во финалето на Европското првенство во ракомет, откако ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Хрватска на херојски начин, по четири продолженија обезбеди пласман во финалето на Европското првенство. Ова е прв пат „коцкестите“ да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ракометната репрезентација на Хрватска ја победи Норвешка и обезбеди пласман во финалето на Европското првенство во ракомет. Еден од најдобрите играчи на ...
| | веќе видена | слични

Норвешките ракометари не можат да се помират со фактот дека по седумте победи во низа го загубија синоќешното полуфинале во Стокхолм, останувајќи без место во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Правдоубиецот Зоран Заев се соочи со гневот и револтот на нашите граѓани. Затоа се крие и молчи. Фатен е на дело како договара судски одлуки и активности на ...
сите 296 | | | веќе видена

Mинистерството за здравство информира дека лицето пристигнато од италијанската престолнина за кое поладнево министерот Венко Филипче дека се очекуваат ...
сите 479 | | | веќе видена

Одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски за наредното рочиште за случајот „Рекет" за сведоци ги предложи Сергеј Варошлија, Јовче Ременски, сопругот на ...
сите 123 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на новинарско прашање дали со оглед на новонастанатата ситуација со вирусот Ковид-19 ќе излегуваат на протести, ...
сите 193 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Циндриќ: Сите во Европа играат ракомет, но никој како Хрватска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: