Реал гостува на стадион на кој не можат да се сместат повеќе од 4.000 гледачи


Унионистите ќе имаат можност да го одмерат силите со Реал Мадрид во Купот на кралот, при што првиот натпревар се игра следната среда. Иако стадионот на оваа ...
| | веќе видена | слични

Барселона се пласираше во следната коло од Копа дел Реј со скромната победа над Ибица, бидејќи му беше потребен гол на Гриезман во 94. минута да ги спаси од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оваа година шпанскиот Куп се игра во еден поинаков формат во кој помалите клубови, нисколигашите имаат шанса за подобар резултат затоа што се игра само еден ...
| | веќе видена | слични

Реал Мадрид успеа да победи на вчерашното гостување кај шпанскиот третолигаш Унионистас де Саламанка, натпревар на кој тренерот Зинедин Зидан пред одново го ...
| | веќе видена | слични

Вчера Барселона играше куп натпревар против третолигашот Ибица. Каталонците до победата дојдоа потешко од очекувањата. Ибица на полувремето водеше со 1:0. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кризата со пасошите нема да заврши на денот кога ќе пристигнат 100 илјади примероци од Германија. Во моментот за патна исправа чекаат над 20.000 граѓани но се ...
сите 201 | | | веќе видена

Факти на денот: 1. Зоран Заев фатен во криминал диктира пресуди на Врховен суд. 2. Зоран Заев тргувал со 8-те пратеници, фатен како им ветува паѓање на случаи. ...
сите 284 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реал гостува на стадион на кој не можат да се сместат повеќе од 4.000 гледачи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: