Жбогар ѝ ја врачи наградата „Лукс“ на режисерката Теона Митевска

11 копии

Филмот „Врба“ на Милчо Манчевски, ја продолжува фестивалската турнеја со прикажување на уште четири европски и светски фестивали, ФЕСТ во Белград, Синеквест во ...
| | веќе видена | слични

Веќе трета година по ред, Македонија има претставник на независниот филмски фестивал „Санденс“. Денеска, на самото отворање на 39 издание на фестивалот, ...
| | веќе видена | слични

„Мојата година со Селинџер“ на канадскиот режисер Филип Фалардо ќе го отвори јубилејното 70. издание на Берлиналето на 20 февруари. Главните улоги ги играат ...
| | веќе видена | слични

Краткиот игран филм „Налепница“, по сценарио и режија на Георги М. Унковски, утре ќе има светска премиера на 39. издание на најголемиот американски фестивал на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Најновиот филм на романскиот режисер Кристи Пују – „Малмкрог“ (Malmkrog), во кој нашата земја има малциснко учество, ќе ја отвори новата секција „Encounters” ...
| | веќе видена | слични

„Малмкрог“, новиот филм на еден од најреномираните романски режисери Кристи Пују во кој македонски копродуцент е „Сестри и брат Митевски“, ќе ја отвори новата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ објавува факти на денот:Венко Филипче штанцаше милионски тендери, но не знае да ги заштити граѓаните од Корона вирусот.ЈО молчи и не отвора постапка ...
сите 284 | | | веќе видена

СДСМ ги почитува европските принципи за слобода и демократија и затоа го поддржува развојот на медиумите и слободата на говорот и аргументираната критика. Ја ...
сите 161 | | | веќе видена

Преговорите за евентуалната голема предизборна македонско албанска коалиција се пред самиот финиш и се водат интензивно и со БЕСА но и со останатите коалициски ...
сите 144 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жбогар ѝ ја врачи наградата „Лукс“ на режисерката Теона Митевска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: