А да ги заклучиме сите во Парламентот?!

Секогаш ангажирајте мрзлив човек да заврши некоја тешка задача бидејќи само тој ќе најде лесен начин како да ја заврши работата – ова не е моја мисла, туку ...
| | веќе видена | слични

Проф. д-р Рубин Земон, пратеник во Собранието, веќе подолг период се бори за уредување на правата на помалобројните етнички заедници. Вчера дел и од неговите ...
| | веќе видена | слични

Очекувам деновиве Никола Груевски јавно да ги прокоментира интересните и значајни искази на Драган Павловиќ Латас во интервјуто со Горан Момировски на ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев, како што и самиот признава, не се грижи за името, а по аналогија, ниту за достоинството на Македонците. Ако таканаречениот лидер, и оној кој веќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зошто сè уште постои дополнителен заменик министер во труд и социјала, ако веќе нема технички министер и која е улогата на заменичката, праша пратеничката од ...
сите 347 | | | веќе видена

Ова е едно од привремените решенија за издавање на патни исправи за пријавените околу 15 илјади граѓани. Преостанати се околу 4.900 обрасци за пасоши, а се ...
сите 213 | | | веќе видена

Ливерпул загуби од Атлетико Мадрид (1:0) во вторникот во првиот натпревар од осмото финале во Лигата на шампионите. Атлетико Мадрид успеа да постигне гол уште ...
сите 99 | | | веќе видена

Жоу Чи, заменик-генералниот секретар на кинеската академија на науките, им рече на новинарите дека иам препораки за компаниите кои продолжиле со работа и ...
сите 303 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

А да ги заклучиме сите во Парламентот?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: