Меркел: Македонија направи неверојатен скок со решавањето на спорот за името


Германската канцеларка призна дека и на Европскиот совет во декември не успеале да постигнат договор со Франција за повторно отворање на прашањето за почеток ...
| | веќе видена | слични

Новата методологија и реформската агенда на земјава беа во фокусот на разговорите на Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел со државно-политичкиот врв на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Искуството на Црна Гора и Србија во преговорите со ЕУ кажува дека тие може да траат со децении. Од тој аспект, предлогот на Франција за практични преговори, а ...
| | веќе видена | слични

Денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со претседателот на Европскиот Совет – Шарл Мишел. На работниот појадок беше разговарано ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р. Христијан Мицкоски оствари средба со претседателот на Европскиот Совет - Шарл Мишел. На работниот појадок беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Силно сме мотивирани да продолжи европскиот курс на државата, изјави претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска се сретна со Шарл Мишел, претседател на ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев утрово одржа средба со претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел. Заев вели дека Мишел е пријател на нашата земја и има целосна ...
| | веќе видена | слични

Европската перспектива беше тема на денешниот состанок помеѓу претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и претседателот на Европскиот Совет – Шарл Мишел. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кризата со пасошите нема да заврши на денот кога ќе пристигнат 100 илјади примероци од Германија. Во моментот за патна исправа чекаат над 20.000 граѓани но се ...
сите 198 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски од неговата теренска посета на струмичкиот регион истакна дека аудиото кое денес беше објавено, само ја ...
сите 220 | | | веќе видена

Веќе нема дилеми кој е главата на октопод и во чии раце изминативе три години се наоѓаше македонскиот правосуден систем. Нема дилеми дека Зоран Заев беше и ...
сите 227 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меркел: Македонија направи неверојатен скок со решавањето на спорот за името

Од:
До кого (е-маил):
Порака: