Заев остана да живее во Скопје

Вдовицата на фолк пејачот Шабан Шаулиќ се уште не може да се помири со смртта на својот сакан.Иако мина повеќе од година откако тој загина во сообраќајка во ...
| | веќе видена | слични

Гордана Шаулиќ, вдовицата на кралот на народната музика ги спакувала коферите и заминала од куќата на Дедиње. Идниот месец се навршува една година од трагичнат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието на Република Македонија, Александар Николоски вечерва во „Што не е јасно“ во Алфа телевизија истакна ...
сите 646 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Новата администрација на САД ќе ја следи и помага евроатлантската интеграција на Северна Македонија, а во тој контекст ќе го постави и прашањето за бугарската ...
сите 202 | | | веќе видена

Од последниот онлајн состанок на македонско-бугарската историска комисија, која беше во нецелосен состав, одржан на 22 јануари, прво произлезе соопштение дека ...
сите 143 | | | веќе видена

Министерството за домашна безбедност на САД издаде итно предупредување за опасност од можен домашен тероризам, односно насилство од страна на противниците на ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев остана да живее во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: