Протестот на пазарџиите од Зелен пазар ставен во мирување се до понеделник

Тие по четири дена блокирање на сообраќаот во Центарот на Скопје одлучија протестот да биде ставен во мирување се до понеделник. На вчерашната средба на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Игнорантскиот однос на градоначалникот на Охрид-Константин Георгиески кон препораките на УНЕСКО е и повеќе од јасен сигнал за тоа колку власта на СДСМ се грижи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зоран Заев и градоначалникот Константин Георгиески крајно лицемерно и без никаков срам пред еден месец божем го отворија затворениот зелен пазар, ова денеска ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Барањата на пазарџиите на Зелен Пазар ќе ги разгледа Советот на Општина Центар на наредна седница, а ќе ги достави градоначалникот на Општината Саша ...
| | веќе видена | слични

На состанокот присуствуваа претставници од трговците кои на градоначалникот и директорот им ги соопштија проблемите со кои се соочуваат со нелегалните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако закажан за во 16 часот, градоначникот на Центар, Богдановиќ, на состанокот со пазарџиите се појави по дури 53 минути доцнење. Откако трговците од Зелен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нивната имплементација треба да го зајакне владеењето на правото и ќе овозможат подобра професионализација и ефикасност на судството за добробит на граѓаните ...
сите 977 | | | веќе видена

Разрешувањето на министерката за труд и социјала Рашела Мизрахи покажува дека моделот на Пржинска влада не функционира и треба да се размислува за негово ...
сите 366 | | | веќе видена

Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ на Фејсбук извести дека утре на негова иницијатива ќе се сретне со обвинителката Вилма Рускоска, за да и ги достави аудио ...
сите 181 | | | веќе видена

СДСМ продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата ја поставија мнозинството пратеници преку изгласаниот Закон за јавно ...
сите 429 | | | веќе видена

Да се искористи овој момент, сите да се охрабрат. Судии, обвинители, поротници! Ослободете се, ниту ВМРО-ДПМНЕ, ниту Мицкоски, ниту нивните инсталации веќе не ...
сите 122 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски за време на дводневниот престој во Брисел, оствари средба и со специјалниот претставник на американскиот државен секретар на САД за ...
сите 470 | | | веќе видена

Бројката на смртни случаи од коронавирус во континентална Кина порасна на 1868 лица, што е за 98 повеќе во однос на претходниот ден, објави Националната ...
сите 303 | | | веќе видена

Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на Северна Македонија како 30. членка на Алијансата. Во неделата Собранието го ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протестот на пазарџиите од Зелен пазар ставен во мирување се до понеделник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: