Сирија: Жртви во експлозија на автомобил- бомба


2 копии

Три ракети од типот „Качуша“ паднаа во Зелената зона во близина на американската амбасада во ирачкиот главен град Багдад. Британската новинска агенција ...
| | веќе видена | слични

Најмалку две ракети експлодираа во близина на силно утврдената Зелена зона во Багдад, каде се лоцирани американската амбасада и други странски дипломатски ...
| | веќе видена | слични

Тројца демонстранти загинаа во болницата во Багдад, откако полицијата отворила оган на плоштадот Тајаран. Четвртиот демонстрант е убиен во шиитскиот свет град ...
| | веќе видена | слични

Двајца ирачки полицајци се убиени, а десетина демонстранти се повредени денес во Багдад и во други играчки градови, за време на нови судири со полицијата. Во ...
| | веќе видена | слични

Шест луѓе се повредени во експлозија на автомобил бомба северозападно од сомалиската престолнина Могадишу. Мета на нападот биле група турски инженери, кои ...
| | веќе видена | слични

Мета на нападот биле група турски инженери, кои помагаат во изградбата на патишта во Сомалија, соопшти полицијата. Иако нема извештаи за евентуални жртви или ...
| | веќе видена | слични

Шест луѓе се повредени во експлозија на автомобил бомба во близина на главниот град на Соламија, Могадишу. Според локалната полиција, мета на нападот бил ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

На секаков начин СДСМ се обидува да избегне одговорност од криминалот, посочи потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во своето гостување во ...
сите 398 | | | веќе видена

Извршителот Христијан Мицкоски потонат во очај и без идеи свири како што диригентот Груевски му диригира но не погоди ниту една нота, не успеа да оствари ниту ...
сите 107 | | | веќе видена

Не помогнаа молбите на Бојан Јовановски и Катица Јанева, обвинети за рекет врз Орце Камчев, новинарите да останат во судница денеска кога се пуштаа смс пораки ...
сите 284 | | | веќе видена

Мухамед Зеќири, потпретседател и пратеник од СДСМ во емисијата „Отворено“ на ТВ 24 зборуваше за Маршот за правда, на кој учевствуваа 15.000 граѓани, и објасни ...
сите 111 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 97 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија категорично ја демантира изјавата на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев дека одлуката за поништување на ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сирија: Жртви во експлозија на автомобил- бомба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: