Хаската која изгледа како цртан лик ги освои срцата на луѓето ширум светот, но нејзината приказна е тажна

Една женска хаска ги освои срцата на илјадници љубители на животни откако нејзините фотографии биле објавени на Фејсбук. Џубили е симпатична хаска со трајно ...
| | веќе видена | слични

Едно семејство вдомило куче, кое во истиот момент возвратило со љубов. Сакало да си игра со нивната ќерка и било послушно и многу брзо учело сè на што го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Обвинителката Русковска од Антонио Милошоски барала и доколку може да посочи сведоци за објавените аудио-материјали од негова страна за да се забрза предметот ...
сите 132 | | | веќе видена

Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ продолжува на 5 март поради отсуство на обвинетиот Кирил Божиновски. На денешното рочиште требаше да бидат ...
сите 87 | | | веќе видена

Преговорите за евентуалната голема предизборна македонско албанска коалиција се пред самиот финиш и се водат интензивно и со БЕСА но и со останатите коалициски ...
сите 119 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Струмичани му одадоа почит на трагично загинатиот претседател Борис Трајковски. Пред споменикот Македонија подигнат во негова чест, голем број граѓани, негови ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хаската која изгледа како цртан лик ги освои срцата на луѓето ширум светот, но нејзината приказна е тажна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: