Димитров: Законот за ЈО пред избори тест за сите дали фактички или само декларативно се за ЕУ


Конзистентност имаше во една од клучните пораки што вчера за време на посетата на Македонија ја испрати еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји – неговата ...
| | веќе видена | слични

Пропадна првата работна средба на министерката за правда Рената Дескоска со сите пратенички групи во парламентот за законот за обвинителство. Опозциската ...
| | веќе видена | слични

Речиси 20 минути, толку им требаше на ВМРО-ДПМНЕ да ги достават новите две барања до министерката за правда Десковска на средбата со работните групи и ...
| | веќе видена | слични

По десетина минути од почетокот на средбата, претставниците на ВМРО – ДПМНЕ ја напуштија средбата, откако претходно испорачале две барања. Првото барање, кое е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Барањето на ВМРО-ДПМНЕ државниот јавен обвинител Љубомир Јовевски да присуствува на средбите за донесување закон за јавно обвинителство за министерката за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не цел половина час по почетокот на средбата на партиските работни групи за законот за јавно обвинителство што се одржува во Собранието претставниците на ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ ќе го продолжи учеството на вакви средби што ќе се одржат денеска, утре, во недела, понеделник… кога ќе биде обезбедено присуството на јавниот ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска повторно ги повика сите политички субјекти, пратенички групи и независни пратенички групи да преземат одговорност во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ Зоран Заев призна дека снимката што ја презентираше пратеникот Милошоски на која се слуша дека тој дава пари на 1 ТВ и оти е запознат со ...
сите 124 | | | веќе видена

Со ставовите за функционирањето на преодната влада, Александар Николовски призна дека неговата партија се подготвува да остане во опозиција и во следните ...
сите 375 | | | веќе видена

Дополнителната заменичка-министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска во врска со нарачката на личните документи со новото уставно име истакна дека ...
сите 154 | | | веќе видена

Армијата на Република Македонија стана Армија на Северна Македонија, но сè уште користи оружје од Југословенската народна армија. ​Војската во моментов користи ...
сите 163 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 188 | | | веќе видена

1. ПРЕЗЕМЕТЕ ЈА ИНИЦИЈАТИВАТА Нема никаква полза од заводливото потпирање на шанкот и вовлекувањето на стомакот, надевајќи се дека принцот (на бел коњ) ќе ве ...
сите 130 | | | веќе видена

Младиот норвешки напаѓач Ерлинг Халанд го прави својот најголем чекор напред оваа сезона бидејќи испорачува неверојатни игри. Халанд беше брилијантен во дресот ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров: Законот за ЈО пред избори тест за сите дали фактички или само декларативно се за ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: