Пентагон: Американските вооружени сили не планираат да го напуштат Ирак


Американските вооружени сили не планираат да го напуштат Ирак, а Вашингтон е во преговори со Багдад за присуството на американската војска во таа земја, изјави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пентагон денеска соопшти дека кај 34 американски војници биле дијагностицирани трауматични повреди на мозокот по иранскиот напад врз базата во Ирак на ...
| | веќе видена | слични

Триесет и четири американски војници се здобиле со разни степени на контузии како последица на ракетниот напад кој Иран го изведе на 8-ми јануари врз две воена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Филипинскиот претседател Родриго Дутерте ги предупреди САД дека ќе го откаже договорот за разместување трупи (ВТА) поради одлуката на Вашингтон да не му даде ...
| | веќе видена | слични

Соединетите Американски Држави го поддржувале ирачкиот диктатор Садам Хусеин додека го напаѓал Иран со хемиско оружје во 1988 година, покажуваат документите ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Списанието „Њузвик“ цитираше неименуван извор во неделата дека САД добиле разузнавачки информации за можен напад врз американските трупи стационирани во ...
| | веќе видена | слични

Поминаа 16 години, и гледате дека Американците не се ни јасни што да прават, одговорил новоизбраниот хрватски претседател, Зоран Милановиќ, пред лицето на сè ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Земјите кои имаат широко распространета програма за вакцинирање со БСЖ имаат стапка на смртност од коронавирус речиси шест пати пониска од нациите коишто не ја ...
сите 195 | | | веќе видена

Четири лица од Берово, членови на едно семејство се обинети дека свесно го прекршиле полицискиот час во текот на викендот.И покрај тоа што знаеле за мерките ...
сите 224 | | | веќе видена

Министерот Наќе Чулев денеска во име на Министерството за внатрешни работи предаде заштитна опрема и средства за три јавни здравствени установи. Донацијата се ...
сите 97 | | | веќе видена

-Локалните штабови се исклучително значајни за справувањето со КОВИД 19, особено во руралните средини, истакна Османи кој воедно е и главен координатор на ...
сите 66 | | | веќе видена

На онлајн конференцијата наречена „Борба против COVID-19 со технологија“, Huawei се пофали со технолошки решенија кои, како што посочуваат од компанијата, ...
сите 21 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пентагон: Американските вооружени сили не планираат да го напуштат Ирак

Од:
До кого (е-маил):
Порака: