Германија на доминантен начин ги освои првите бодови во главната рунда


Германија влезе во главната рунда на Европското првенство без бодови поради претрпениот пораз од Шпанија, но оваа вечер ги прокнижи првите два во оваа фаза од ...
| | веќе видена | слични

Селекцијата на Червар ќе се натпреварува со победникот на натпреварот Шпанија – Словенија в недела за првото европско злато во историјата на националниот тим. ...
| | веќе видена | слични

Унгарија со 10:8 ја победи Црна Гора во второто полуфинале на ЕП и за златниот медал ќе се бори против Шпанија која претходно ја совлада Хрватска. Домашната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Невиден натпревар, на крајот 29:28 за Хрватска. Победена Норвешка по четири продолженија, натпревар во кој Хрватска беше поблиску до победата во регуларниот ...
| | веќе видена | слични

Хравтска - Норвешка одиграа нерешено 26:26 и по две продолженија во полуфиналето од ЕП во ракомет. Хрватите израмнија од пенал, откако тој бше досуден во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дуи и сдсм со препукувања по одлуката партијата на Заев предизборно да коалицира со Беса. Од ДУИ велат дека тие го направиле СДСМ победник од губитник. Велат ...
сите 268 | | | веќе видена

На владината седница беше донесена одлука за предлогот на министерот за здравство Венко Филипче. Спортските настани нема да биде одложени, но истите ќе се ...
сите 574 | | | веќе видена

Во економската програма на ВМРО ДПМНЕ за претстојните избори, има многу проекти меѓу кои се инфраструктурното поврзување со нашите соседи, поточно правење на ...
сите 286 | | | веќе видена

 Го обжали продолжениот притвор од 7ми месецов. Пред апелационите судии тврдеше дека нема да избега ако го ослободат од ефективен притвор притоа споменувајќи ...
сите 104 | | | веќе видена

Така, вкупниот број на смртни случаи во Кина се искачи на 2.888, според Националната здравствена комисија. Од коронавирус починаа најмалку 2.800 луѓе ширум ...
сите 455 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија на доминантен начин ги освои првите бодови во главната рунда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: