МЕТА: Исполнувањето на деветте услови на Бундестагот најбрзиот пат до преговори


Албанскиот претседател Илир Мета на денешната средба со еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, виско ја оценил неговата ангажираност за напредокот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел денеска доаѓа во работна посета на Македонија, каде ќе има средби со високи претставници на земјава, на кои се ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Европскиот Совет Шарл Мишел денеска во Тирана изјави дека Унијата во следните седмици ќе води интензивни разговори за тоа на кој начин во ...
| | веќе видена | слични

По Еврокомесарот Оливер Вархеји минатата недела, денеска и претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел на средби со македонскиот државен врв, каде се очекува ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Лидерот на СДСМ Зоран Заев, кој потврди дека утре наутро ќе се сретне со претседателот на Европскиот Совет Шарл Мишел, рече дека од средбата очекува да добие ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел од Ерусалим најави дека во февруари ќе организира самит на лидерите од Западен Балкан. Оваа веста тој ја соопштил ...
| | веќе видена | слични

Новата методологија на ЕУ на преговарање и текот на реформскиот процес се очекува да бидат главните теми за кои ќе се разговарана средбите на претседателот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коалицијата помеѓу СДСМ и Беса значи една, заедничка политичка програма со која овие две партии ќе се појават на изборите. Која е политичката платформа, план ...
сите 204 | | | веќе видена

Здравствените власти бараат одложување на сите јавни собири и манифестации во следниот период како превенција од корона вирусот. За нивното барање, на вонредна ...
сите 462 | | | веќе видена

Претстојат тешки избори, но правдата ќе победи, бидејќи гледајте колку народ дојде само за еден ден на протестот на опозицијата, но тие имаат очекувања кои ...
сите 138 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЕТА: Исполнувањето на деветте услови на Бундестагот најбрзиот пат до преговори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: