Покажа дека е меѓу најтрактивните играчи во НБА: Гордон си асистираше на себе и го „скрши“ обрачот“ во „Стејплс Цнетарот“ (Видео)


Најголемото изненадување минатава ноќ во НБА лигата го направи составот на Орландо Меџик кој како гостин славеше над Лос Анџелес Лејкерс со 119-118. Ова беше ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Далас Маверикс славеше над Портланд Трејл Блејзерс, додека пак Лос Анџелес Лејкерс беше подобар од Бруклин Нетс во двата најинтересни натпревари во ...
| | веќе видена | слични

Лос Анџелес Лејкерс со 128:113 победи на гостувањето кај Бруклин Нетс, гостински триумф оствари и Далас кој беше подобар од Портланд со 133:125. Леброн Џејмс ...
| | веќе видена | слични

Во четвртокот вечери се одиграа само три НБА натпревари. Лос Анџелес Лејкерс беше гостуваше кај Бруклин Нетс, кој не начин да го запре Леброн Џејмс. Најдобриот ...
| | веќе видена | слични

Леброн Џејмс одигра нова маестрална партија баскет и го прокнижи десеттиот трипл-дабл сезонава со 27 поени, 12 асистенции и 10 скока во победата на Лос Анџелес ...
| | веќе видена | слични

Лука Дончиќ повторно го предводеше Далас Маваерикс до уште една победа во НБА лигата. Тој беше најдобар поединец во тимот на Мавс, на гостувањето кај Портланд ...
| | веќе видена | слични

Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни три натпревари. Далас го совлада Портланд со 133:125, а уште една одлична вечер имаше Лука Дончиќ. Словенецот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителката Русковска од Антонио Милошоски барала и доколку може да посочи сведоци за објавените аудио-материјали од негова страна за да се забрза предметот ...
сите 246 | | | веќе видена

Мислам дека е многу невкусно лични имиња да се користат во предизборна кампања. Доколку кој било има замерка на моето постапување тоа треба да го пријави. Ако ...
сите 323 | | | веќе видена

Поранешната пратеничка и потпретседателка на Собранието, Фросина Ременски во утрешното интервју за „Слободен печат“ зборува за случајот „Рекет“ и нејзината ...
сите 95 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Покажа дека е меѓу најтрактивните играчи во НБА: Гордон си асистираше на себе и го „скрши“ обрачот“ во „Стејплс Цнетарот“ (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: