Сари сака да му помогне на Роналдо да го стигне Меси: Ми пречи тоа што…


Предводникот на италијанскиот шампион Јувентус, Маурицио Сари е подготвен да му помогне на Кристијано Роналдо на анулира еден минус во однос на Лионел Меси, а ...
| | веќе видена | слични

Миралем Пјаниќ беше дел од вчерашната победа која ја оствари Јувентус против неговиот поранешен тим Рома, а правејќи своја анализа на триумфот кој го оствари ...
| | веќе видена | слични

Даглас Коста е среќното лице на фудбалскиот тим Јувентус. Со бразилското крило кој има прекар Флеш, Јуве последен пат загубил во 2018 година против Наполи и ...
| | веќе видена | слични

За искусниот италијански фудбалски стратег мајката на Роналдо е „најголемиот виновник“ што светот на фудбалот доби нешто посебно, а Португалецот не запира со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Екипата на Јувентус со 3:1 ја совлада Рома и со тоа се пласираше во полуфиналето од Купот на Италија. Актуелниот италијански шампион на крилата на одличниот ...
| | веќе видена | слични

Јувентус се пласираше во полуфиналето од Купот на Италија откако без многу проблеми со 3:1 ја елиминираше Рома. Старата дама уште во првото полувреме даде три ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски изрази длабок сомнеж дека Катица Јанева и Бојан Јовановски сами можеле да рекетираат бизнисмени за милионски суми ...
сите 265 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 165 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 193 | | | веќе видена

Двајца сведоци предложени од обвинителството во предметот „Таргет Тврдина” примиле пари од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за работен ангажман, обвинија ...
сите 48 | | | веќе видена

Социјалдемократите вечерва почнале со кроењето на пратеничките листи, со кои ќе настапат на претстојните парламентарни избори, дознава Фактор. Според нашите ...
сите 176 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сари сака да му помогне на Роналдо да го стигне Меси: Ми пречи тоа што…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: