Касемиро: Во академијата на Реал ја гледаш другата страна на фудбалот


Мукоко во моментов е најозборуваниот млад фудбалер во цела Германија. Тој би можел да биде причина за крупна, револуционерна реформа во Бундеслигата: неговиот ...
| | веќе видена | слични

Италијанската Серија А кон средината на 20. век важеше за наислна лига, но во последните 15-тина година Калчото го загуби приматот. Сега италијанскиот весник ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цезар Ромеро, речиси сите оние кои малку повеќе го следат Вардар се сеќаваат на него и на неговите настапи, но и „испади“ во Вардарвиот тим. Мексиканецот со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски изрази длабок сомнеж дека Катица Јанева и Бојан Јовановски сами можеле да рекетираат бизнисмени за милионски суми ...
сите 265 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 165 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 193 | | | веќе видена

Двајца сведоци предложени од обвинителството во предметот „Таргет Тврдина” примиле пари од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за работен ангажман, обвинија ...
сите 48 | | | веќе видена

Социјалдемократите вечерва почнале со кроењето на пратеничките листи, со кои ќе настапат на претстојните парламентарни избори, дознава Фактор. Според нашите ...
сите 176 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Касемиро: Во академијата на Реал ја гледаш другата страна на фудбалот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: