МПЦ-ОА се поблиску до посакуваната автокефалност

Македонската православна црква препознава оптимизам кај Вселенскиот патријарх Вартоломеј за кончено решавање на канонскиот статус на МПЦ. Архиепископот Стефан ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на празникот на Божественото Просвештение и на светлото Богојавление над реката Јордан, Бигорската Обител беше удостоена со голем ангелски ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кризата со пасошите нема да заврши на денот кога ќе пристигнат 100 илјади примероци од Германија. Во моментот за патна исправа чекаат над 20.000 граѓани но се ...
сите 202 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МПЦ-ОА се поблиску до посакуваната автокефалност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: