Ракометарите не клаваа голој, Медена земја ќе клава оскари

Ракометната еуфорија во земјава, иако интензивна, траеше многу кратко – само три натпревари. Распонот на емоциите се движеше од „Македонија шампион“ до целосна ...
| | веќе видена | слични

По познатата холивудска актерка Сара Џесика Паркер, за „Медена земја“ се огласи и Џејми Ли Кертис. Таа на Твитер напиша дека филмот е совршен во овој моментт. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Познатата холивудска актерка Џејми Ли Кертис на своите профили на Инстаграм и на Твитер објави дека „Медена земја“ е зачудувачки филм. „Колку совршен момент за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Направивме интервју и со академик Љупчо Коцарев, новиот претседател на Македонската академија на науките и уметностите Зошто бегаме од националните обележја, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонскиот документарец номиниран за два оскари, „Медена земја“ ги освои симпатиите и на познатите холивудски актерски имиња. Холивудската актерка Џејми Ли ...
| | веќе видена | слични

Познатата холивудска глумица Џејми Ли Кертис ја пофали “Медена земја“. Џејми Ли која е ќерка на филмската легенда Тони Кертис на своите профили на Инстаграм и ...
| | веќе видена | слични

Да снимиме филм за Боки 13 и Ката како после прославите на 1ТВ каде присуствуваше цела Влада ги апсеа за рекет, вели екс министерката за култура Ганка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најтиражниот весник во Израел „Haaretz“ објави вест поврзана со првиот еврејски министер во Македонија која беше отпуштена откако го користеше старото име на ...
сите 285 | | | веќе видена

Владата разгледува две можни решенија за надминување на пасошката криза во која влезе земјата. Едното е добавувачот „Веридос“ што е можно побрзо да ги испорача ...
сите 188 | | | веќе видена

- Помина речиси цела недела, а Зоран Заев и Вице Заев молчат и не кажуваат што разговарале со обвинетата Катица Јанева и со веќе осудениот Милески-Кичевскиот. ...
сите 179 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 118 | | | веќе видена

Пратеничкиот состав на СДСМ и коалицијата во Собранието на Република Македонија, работеше посветено и за само три години, донесе низа историски одлуки кои ја ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ракометарите не клаваа голој, Медена земја ќе клава оскари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: