Првата фаза низ бројки: Поповски со најбрз спринт, Талески со најсилен шут на ЕП


Македонските ракометари прерано ги спакуваа куферите и го завршија настапот на ЕП 2020, па како слаба утеха остануваат двете статистички категории во кои ...
| | веќе видена | слични

Македонија одамна го заврши својот настап на Европското првенство кое влегува во завршницата. Нашите момци не успеаја да обезбедат пласман во главната рунда, ...
| | веќе видена | слични

Пред завршните мечеви ЕХФ ги објави потенцијалните кандидати за Ол-стар тимот на Европското првенство. Очекувано на листата од 40 играчи нема ниту еден ...
| | веќе видена | слични

Ниту еден македонски репрезентативец не се најде на листата на кандидати за олстар тимот на овој европски шампионат што денеска беше објавена на официјалната ...
| | веќе видена | слични

Германскиот новинар, Стиг Нигарт кој е познат по своите ракометни блогови ја скрои листата од 50 најдобри играчи на денешницата. На истата се најдоа сегашни и ...
| | веќе видена | слични

ЕХФ ја објави најдобрата седморка по првата фаза на Европското првенство 2020, информација која ги збесна Хрватите и нивниот селектор Лино Червар. Во ...
| | веќе видена | слични

Започна главната фаза 14. Европското првенство, но луѓето од ЕХФ го одбележаа првиот дел и направија листа од десетте најтрактивни погодоци. Еден е дело на ...
| | веќе видена | слични

По завршувањето на групната фаза на ЕП 2020 во кое Македонија и го заврши својот настап во Виена, ЕХФ направи избор на десетте најдобри погодоци во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција утре ќе бара одговори од пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски кој треба да ги предаде снимките ...
сите 254 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 350 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 193 | | | веќе видена

Двајца сведоци од УБК кои ги предлага обвинителството, биле на платен список на СЈО, обвинуваат адвокатите на Сашо Мијалков. Стручњаците од тајната полиција ...
сите 106 | | | веќе видена

Аберот од Будимпешта пристигна, Христијан Мицкоски извршителот на Груевски утре ќе маршира за неправда. Откако не им успеа обидот преку блокади, закани и уцени ...
сите 158 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена

Тага и болка го зави кумановското село Романовце. Молк низ улиците и молитви за спас на тешко повредените од семејствата Алими и Сакипи. Соселаните без зборови ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Првата фаза низ бројки: Поповски со најбрз спринт, Талески со најсилен шут на ЕП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: