„Њујорк тајмс“: САД продолжија со Ирак со заеднички воени операции


САД ги продолжија воените операции со Ирак, прекинати по убиството на иранскиот генерал Касим Сулејмани во американска воздушна напад во Багдад на почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Филипинскиот претседател Родриго Дутерте ги предупреди САД дека ќе го откаже договорот за разместување трупи (ВТА) поради одлуката на Вашингтон да не му даде ...
| | веќе видена | слични

Наследникот на иранскиот генерал Касем Сулејмани убиен во американски воздушен напад во Багдад на 3-ти јануари, ќе ја доживее истата судбина ако продолжи по ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Соединетите Американски Држави и Ирак треба да ја продолжат заедничката мисија за борба против терористичката организација Исламска држава, изјави ирачкиот ...
| | веќе видена | слични

Ирачкиот претседател Бархам Салех изјави во средата дека неговата земја не сака да биде ниту на страната на САД, ниту на страната на Ирна во конфликото на овие ...
| | веќе видена | слични

Соединетите Американски Држави го поддржувале ирачкиот диктатор Садам Хусеин додека го напаѓал Иран со хемиско оружје во 1988 година, покажуваат документите ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Новиот командант на елитните сили на Кудс, Исмаил Кајани изјавил дека САД го убиле неговиот претходник Касеми Сулејмани „кукавички“ и ветил дека „машки“ ќе го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Земјите кои имаат широко распространета програма за вакцинирање со БСЖ имаат стапка на смртност од коронавирус речиси шест пати пониска од нациите коишто не ја ...
сите 195 | | | веќе видена

Четири лица од Берово, членови на едно семејство се обинети дека свесно го прекршиле полицискиот час во текот на викендот.И покрај тоа што знаеле за мерките ...
сите 224 | | | веќе видена

Министерот Наќе Чулев денеска во име на Министерството за внатрешни работи предаде заштитна опрема и средства за три јавни здравствени установи. Донацијата се ...
сите 97 | | | веќе видена

-Локалните штабови се исклучително значајни за справувањето со КОВИД 19, особено во руралните средини, истакна Османи кој воедно е и главен координатор на ...
сите 66 | | | веќе видена

На онлајн конференцијата наречена „Борба против COVID-19 со технологија“, Huawei се пофали со технолошки решенија кои, како што посочуваат од компанијата, ...
сите 21 | | | веќе видена

И покрај постојаното заострување на мерките, МВР секојдневно информира за прекршувања на полицискиот час Заострениот полициски час, кој почнува пет часа порано ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Њујорк тајмс“: САД продолжија со Ирак со заеднички воени операции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: