Видео интервју на Самир Љума, еден од оние кои стои позади успехот на „Медена земја“


Деновиве цела Македонија е горда на огромниот успех кој го постигнавме со документарниот филм „Медена земја“ кој доби две номинации на овогодинешните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Краткиот игран филм „Налепница“, по сценарио и режија на Георги М. Унковски, утре ќе има светска премиера на 39. издание на најголемиот американски фестивал на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најновиот филм на романскиот режисер Кристи Пују – „Малмкрог“ (Malmkrog), во кој нашата земја има малциснко учество, ќе ја отвори новата секција „Encounters” ...
| | веќе видена | слични

„Малмкрог“, новиот филм на еден од најреномираните романски режисери Кристи Пују во кој македонски копродуцент е „Сестри и брат Митевски“, ќе ја отвори новата ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот филм продолжува по патот на најголемите филмски успеси: “Malmkrog” најновиот филм на романскиот режисер Кристи Пују, малцинска копродукција на ...
| | веќе видена | слични

Филмот на Тамара Котевска и Љубомир Стефанов,„Медена земја“, во понеделникот доби две номинации за „Оскар“ – за најдобар странски филм и за најдобар ...
| | веќе видена | слични

Останато

Гласачите од општините Дебар и Маврово-Ростуше наместо во шестата сега ќе припаѓаат во петата Изборна единица со измените на Избирачкиот список кои беа усвоени ...
сите 482 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 419 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 235 | | | веќе видена

По изјавата на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, дека СДСМ не е веќе македонска партија , туку е мултиетничка партија со доминантно македонско гласачко тело, ...
сите 316 | | | веќе видена

Кој со кого ќе коалицира пред и по изборите? Се чини најамбициозен е Мендух Тачи лидерот на ДПА, партија без активности последниве две години.Да почекаме да се ...
сите 159 | | | веќе видена

На 21.02.2020 во 09,45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница„Св. Наум Охридски“ бил донесен повреден С.С.(52) од Скопје ваработен ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Видео интервју на Самир Љума, еден од оние кои стои позади успехот на „Медена земја“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: