Мицкоски: Актуелното раководство на СДСМ е многу поблиско со Мијалков отколку Наќе Чулев


Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, гостувајќи во „Економски Магазин“ на Алсат ТВ, запрашан дали е точно тоа дека актуелниот технички министер за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Достоинство, Стојанче Ангелов, смета дека ВМРО-ДПМНЕ сака упорно да заштити некои свои истакнати членови, почнувајќи од почесниот претседател. ...
| | веќе видена | слични

Стојанче Ангелов, во дебатната емисија “Само Вистина”, на Канал5 телевизија, рече дека во врска со законот за јавно обвинителство од страна на ВМРО-ДПМНЕ се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потегот на Владата на СДСМ за поништување на решенијата за разрешување на постојните и именување други вршители на должност директори во јавните ...
| | веќе видена | слични

По стапките на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев тргна и министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи, која денеска ја смени насловната ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Илјадници граѓани од почетокот на годината се во мака и тешки проблеми поради несватливото однесување на СДСМ.Мислејќи дека ќе ја блокираат работата на новата ...
| | веќе видена | слични

Со поништувањето на решенијата за разрешување од должност и именување на в.д. директори, Владата директно се вклучува во продолжување на агонијата на илјадници ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Одлуките на техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи се поништени зашто не се законски, изјави денеска премиерот Оливер Спасовски. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителката Русковска од Антонио Милошоски барала и доколку може да посочи сведоци за објавените аудио-материјали од негова страна за да се забрза предметот ...
сите 132 | | | веќе видена

Мислам дека е многу невкусно лични имиња да се користат во предизборна кампања. Доколку кој било има замерка на моето постапување тоа треба да го пријави. Ако ...
сите 422 | | | веќе видена

На 26.02.2020 во 00.10 часот во СВР Скопје, 25-годишна девојка од Кавадарци пријавила дека на 25.02.2020 околу 22.00 часот во лифт во зграда на ул.„Мито ...
сите 256 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Денеска, во 13: 20, на повредите им подлегна и 36-годишната пациентка, која беше во критична состојба. Веста ја потврди и директорот на Ургентен центар Илир ...
сите 212 | | | веќе видена

Министерот задолжен за дијаспора, Едмонд Адеми, ја предводеше делегацијата на Владата, во која беа и министерот задолжен за странски инвестиции, Елвин Хасан и ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Актуелното раководство на СДСМ е многу поблиско со Мијалков отколку Наќе Чулев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: