Власта и опозицијата продолжуваат со опонирања за ингеренциите во техничката влада

Министерот за земјоделство, Трајко Димковски ги обвини колегите од опозицијата дека ја кочат работата на институции и ги повика да соработуваат и да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски во вечерашното гостување во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 нагласи дека техничката влада е формирана за да се ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција кажа дека имало министри кои го кршеле Уставот со тоа што не го употребувале уставното име. - Јас немам ...
| | веќе видена | слични

Грција денеска е наш силен поддржувач во Европската комисија и во Европската Унија преку Европскиот Совет. Не би сакал со било каква провокација, со било каков ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во однос на прашањето за евентуални изборни коалиции, претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска истакна дека СДСМ е политички субјект кој оставил влог за ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска изјави дека е подготвен да разговара со сите политички партии, нагласувајќи дека сепак не може да каже на што е подготвен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секретарот за меѓународна соработка на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски, при гостувањето во телевизија „Алсат“ изјави дека за разлика од поранешниот премиер Зоран ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секретарот за меѓународна соработка во ВМРО-ДПМНЕ и доцент по Римско право на УКИМ, Тимчо Муцунски, верува дека Законот за јавно обвинителство може да биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Дуи и сдсм со препукувања по одлуката партијата на Заев предизборно да коалицира со Беса. Од ДУИ велат дека тие го направиле СДСМ победник од губитник. Велат ...
сите 268 | | | веќе видена

На владината седница беше донесена одлука за предлогот на министерот за здравство Венко Филипче. Спортските настани нема да биде одложени, но истите ќе се ...
сите 668 | | | веќе видена

Во економската програма на ВМРО ДПМНЕ за претстојните избори, има многу проекти меѓу кои се инфраструктурното поврзување со нашите соседи, поточно правење на ...
сите 286 | | | веќе видена

 Го обжали продолжениот притвор од 7ми месецов. Пред апелационите судии тврдеше дека нема да избега ако го ослободат од ефективен притвор притоа споменувајќи ...
сите 107 | | | веќе видена

Така, вкупниот број на смртни случаи во Кина се искачи на 2.888, според Националната здравствена комисија. Од коронавирус починаа најмалку 2.800 луѓе ширум ...
сите 455 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Власта и опозицијата продолжуваат со опонирања за ингеренциите во техничката влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: