НЛБ Банка ги намали каматите на штедните влогови на граѓаните

Најновата анкета меѓу банките во Данска покажува дека до 1 јануари 2020 година во оваа земја се отворени нешто повеќе од 50.000 инвестициски штедни книшки. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Од пропаднатите банки и штедилници во земјава над 100 илјади граѓани не подигнале дури 2,4 милиони евра, иако имале право да бидат обештетени. Половината од ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 101.878 граѓани кои имале трансакциски сметки или штеделе во пропаднатите банки и штедилници сѐ уште не се обесштатени. Вкупниот износ на пари кои треба ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 101.878 граѓани не си подигнале 2,4 милиони евра од пропаднатите банки и штедилници во земјава. Половината од нив на штедна книша имале мали износи од ...
| | веќе видена | слични

Статистиката покажува дека нашите граѓани се големи штедачи, поради тоа што од 4,4 милијарди евра колку што имале на штедните книшки во првата половина лани, ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните кои сакаат да купат стан или куќа преку искористување на државни субвенции со проектот „Купи куќа, купи стан“ тоа веќе може да го направат бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Oгромното мнозинство во парламентот постигна историска победа врз криминалните структури на ВМРО-ДПМНЕ. Желбата и потребата од правда ја победи алчноста за ...
сите 697 | | | веќе видена

Парламентот на Северна Македонија гласаше за разрешување на министерка во владата, откако таа се појави на две конференции за медиуми пред табла со старото име ...
сите 288 | | | веќе видена

Пратениците упатија пораки до граѓаните за кого да ја дадат довербата на 12 април. Пратеникот Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ изјави дека граѓаните не треба да ...
сите 226 | | | веќе видена

Организаторот на играта на Вардар Сташ Скубе имаше голема засулга за саботната победа над Мотор Запорожје со 38:28 во 12. коло од Б-групата на Лигата на ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЛБ Банка ги намали каматите на штедните влогови на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: