Стоилковски: Компанија блиска до Анѓушев заработила тендер од милион и 600 илјади евра


На 30 декември 2019 година, само два дена пред Анѓушев и официјално да замине од Владата, Шекеринска склучува договор за јавна набавка со ЕНЕРЏИ ДЕЛИВЕРИ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Друштвото ФЕРО ИНВЕСТ ДОО Скопје и неговиот сопственик Кочо Анѓушев соопшти дека категорично ги отфрла „лажните обвинувања од Наум Стоиловски портпарол на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Уште не оладено столчето на екс-вицепремиерот Кочо Анѓушев, компанија блиска до него заработува тендер од 1 милион и 600 илјади евра од министерството водено ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на денешната прес конференција истакна дека уште не оладено столчето на екс-вицепремиерот Кочо Анѓушев, компанија ...
| | веќе видена | слични

Министерката за одбрана ставила потпис на тендер тежок 1,6 милиони евра кој го добила фирмата ЕДС, поврзана со поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев, обвини ...
| | веќе видена | слични

„Нема крај на лагите што се пласираат од белиот дворец кои се резултат на очајноста и безидејноста на ВМРО-ДПМНЕ.ВМРО-ДПМНЕ денес изнесе тенденциозни невистини ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ денес изнесе тенденциозни невистини и лажни вести кои немаат врска со реалноста, а преку кои се обидува да ја манипулира јавноста, во врска со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Додека Законот за попис чека на гласање односно погоден момент ога власта ќе може да собере 61 пратеник присутни во алата при гласањето, од опозициската ...
сите 445 | | | веќе видена

Како држава не ни пречи што некој сака да го гради својот идентитет, изјави вицепремиерот и министер за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов, во интервју ...
сите 401 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател на ДИК, Александар Даштевски, кој како прв човек на Комисијата, доаѓа на предлог на ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека е добро што се се ...
сите 224 | | | веќе видена

Скопското обвинителство донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги како ...
сите 439 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 183 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 80 | | | веќе видена

Најдобриот македонски пливач Александар Маленко беше во хотелот „Александар Палас“ каде се виде со капитенот Кире Лазаров и останатите ракометари. Тој пред ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоилковски: Компанија блиска до Анѓушев заработила тендер од милион и 600 илјади евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: