Димковски: Граѓаните не смеат да бидат жртви на препукување


3 копии

ВМРО ДПМНЕ била и ќе остане партија на која што земјоделците може секогаш да сметаат. Обидите на СДСМ за манипулација не поминуваат ниту кај земјоделците ниту ...
| | веќе видена | слични

Земјоделците да аплицираат за мерките што им се на располагање, порачуваат од владејчакиот СДСМ преку соопштение.Оттука нагласуваат дека иако министерството за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Политиките на СДСМ продолжуваат во насока на реализација на мерките во земјоделството како еден од клучните двигатели на нашата економија. Иако министерството ...
| | веќе видена | слични

Политиките на СДСМ продолжуваат во насока на реализација на мерките во земјоделството како еден од клучните двигатели на нашата економија. Ова денеска го влат ...
| | веќе видена | слични

Иако Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, со техничката Влада доби дополнителен-заменик министер за овој ресор, без пречки ќе продолжиме ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство Димковски ги повика техничките владини кадри од редовите на ВМРО-ДПМНЕ да соработуваат и да не прават опструкции. Смета дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски денеска во Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција треба да ги предаде ...
сите 266 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 193 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 161 | | | веќе видена

„Село гори, баба се чешла! Да преземете мерки и да ја подготвите нацијата за корона вирусот!... Цел свет се подготвува, само кај нас лудило од политика! Еве ви ...
сите 95 | | | веќе видена

Социјалдемократите вечерва почнале со кроењето на пратеничките листи, со кои ќе настапат на претстојните парламентарни избори, дознава Фактор. Според нашите ...
сите 257 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димковски: Граѓаните не смеат да бидат жртви на препукување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: