Ќе се забрани ли греењето на дрва?


Откако пратениците ја одложија расправата за измени на Законот со управување на отпад, каде се предлага забрана за увоз на отпад во државата, О2 иницијативата ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на денешната 123-та седница на Собранието за измените на Изборниот законик ја информираме јавноста дека Единствена Македонија во поднесениот ...
| | веќе видена | слични

Пратеничките на ДОМ Маја Морачанин и Лилјана Поповска до Собранието на Македонија поднесоа предлог измени на Законот за управување со отпад. Со овој предлог ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешниот дневен ред на Собранието како 19 точка на пленарна седница се најде предлог на закон за изменување на Законот за управување со отпад по скратена ...
| | веќе видена | слични

Бугарските правосудни органи кои покренаа истрага за софиската фирма на двајцата Македонци, управителот Блаже Игнатовски и содружникот и директор на депонијата ...
| | веќе видена | слични

Ем пари од државната каса, ем од донации и чланарини. Иако со новиот Закон за финансирање на политичките партии добија многу пари, партиите сепак не се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека барањата на Независната угостителска комора ќе бидат разгледани на состанокот на Комисијата за ...
сите 257 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска му соопшти на американскиот претседател Џо Бајден дека Израел „прави се за да избегне повреда на луѓе кои не се ...
сите 337 | | | веќе видена

„Унгарија е безусловен и посветен поддржувач на евроатлантските интеграции на Северна Македонија. Дадовме безусловна поддршка и за вашето членство во НАТО, и ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе се забрани ли греењето на дрва?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: