Кочо Анѓушев го превзеде кормилото на „Феро Инвест“


2 копии
3 копии

Друштвото ФЕРО ИНВЕСТ ДОО Скопје и неговиот сопственик Кочо Анѓушев соопшти дека категорично ги отфрла „лажните обвинувања од Наум Стоиловски портпарол на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Уште не оладено столчето на екс-вицепремиерот Кочо Анѓушев, компанија блиска до него заработува тендер од 1 милион и 600 илјади евра од министерството водено ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на денешната прес конференција истакна дека уште не оладено столчето на екс-вицепремиерот Кочо Анѓушев, компанија ...
| | веќе видена | слични

Министерката за одбрана ставила потпис на тендер тежок 1,6 милиони евра кој го добила фирмата ЕДС, поврзана со поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев, обвини ...
| | веќе видена | слични

„Нема крај на лагите што се пласираат од белиот дворец кои се резултат на очајноста и безидејноста на ВМРО-ДПМНЕ.ВМРО-ДПМНЕ денес изнесе тенденциозни невистини ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ денес изнесе тенденциозни невистини и лажни вести кои немаат врска со реалноста, а преку кои се обидува да ја манипулира јавноста, во врска со ...
| | веќе видена | слични

На 30 декември 2019 година, само два дена пред Анѓушев и официјално да замине од Владата, Шекеринска склучува договор за јавна набавка со ЕНЕРЏИ ДЕЛИВЕРИ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека Законот за попис чека на гласање односно погоден момент ога власта ќе може да собере 61 пратеник присутни во алата при гласањето, од опозициската ...
сите 445 | | | веќе видена

Како држава не ни пречи што некој сака да го гради својот идентитет, изјави вицепремиерот и министер за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов, во интервју ...
сите 401 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател на ДИК, Александар Даштевски, кој како прв човек на Комисијата, доаѓа на предлог на ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека е добро што се се ...
сите 224 | | | веќе видена

Скопското обвинителство донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги како ...
сите 439 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 183 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 80 | | | веќе видена

Најдобриот македонски пливач Александар Маленко беше во хотелот „Александар Палас“ каде се виде со капитенот Кире Лазаров и останатите ракометари. Тој пред ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кочо Анѓушев го превзеде кормилото на „Феро Инвест“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: