Пресек: Кој си оди дома, а кој останува на Европското првенство?


2 копии

Познати се полуфиналните двојки по одигрувањето на денешните натпревари на Европското ракометно првенство. Словенија ќе игра против Шпанија, додека Норвешка ...
| | веќе видена | слични

Со денешните натпревари заврши втората фаза од Европското првенство, а екипите кои поминаа понатаму од групата во која играше и Македонија, Австрија и Чешка не ...
| | веќе видена | слични

Ракометната репрезентација на Германија со триумф (26-22) над Чешка го потврди третото место во групата и ќе игра против Португалија во дуелот за петтата ...
| | веќе видена | слични

Норвешка ја оправда фаворитската улога против Словенија ја совлада со 33-30 (14-13) и си закажа полуфинале со Хрватска, додека пак Шпанија на патот до финалето ...
| | веќе видена | слични

Словенија ќе игра против Шпанија, а Норвешка против Хрватска за пласман во финалето и освојување на златото на европското ракометно првенство. Шпанија и ...
| | веќе видена | слични

Норвешка ја победи Словенија со 33:30 и го освои првото место во својата група, што значи дека за финале ќе игра против Хрватска. Словенија ќе мора да го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Битолчанец кој се наоѓа на „стоп листа“ со мерка „апси“ вчера бил лишен од слобода на граничниот премин „Меѓународен Аеродром“. Од МВР соопштија дека вчера во ...
сите 317 | | | веќе видена

Кризата со пасошите нема да заврши на денот кога ќе пристигнат 100 илјади примероци од Германија. Во моментот за патна исправа чекаат над 20.000 граѓани но се ...
сите 202 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 210 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пресек: Кој си оди дома, а кој останува на Европското првенство?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: