Спасовски на средба со амбасадорката на САД, Кејт Брнз

6 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија, Оливер Спасовски се сретна со градоначалникот на Пустец, Република Албанија, Пали Колевски и со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата, Оливер Спасовски, се сретна со Карло Ромео, амбасадор на Италијанската Република во нашата држава. На средбата е изразена силна ...
| | веќе видена | слични

На оваа пријателска средба претседателот Гаши му посака добродојде на новиот амбасадор, Мехмет Секикок. На средбата беше разговарано и за конструктивната улога ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска се сретна со амбасадорот на Делегацијата на Европската Унија, Самуел Жбогар.На сребата се направило резиме на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Денес остварив работна средба со Амбасадарот на Француската Република, Кристијан Тимоние. На средбата го запознав со активностите кои МВР ги презема во пресрет ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска имаше средба со евроамбасадорот Самуел Жбогар. За темите за кои разгобварале, министерот Чулев објави на ФБ:- ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков утре ќе реферира пред пратениците во Собранието на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје, како и од средбата на ...
сите 577 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 21-годишен скопјанец за кого постои основано сомнение дека сторил ...
сите 293 | | | веќе видена

За предлогот за укинување на „пржинската влада“ кој веќе е поднесен во Собранието од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, според претседателот на Собранието Талат Џафери, ...
сите 420 | | | веќе видена

Во чест на Аки Рахимовски денеска во 15 часот, во време кога во Загреб ќе се одвива церемонијата на неговото испраќање, шест македонски радио станици во исто ...
сите 147 | | | веќе видена

Власта е неспособна да се справи со КОВИД кризата, за еден ден над 2000 лица се позитивни, велат преку партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.Власта не знае како ...
сите 331 | | | веќе видена

Во време на висок процент на заразени, зима и минусни температури, не сме сигурни дека Владата донесе исправна Одлука за начинот на одржување на наставата во ...
сите 131 | | | веќе видена

– Сакам да бидам многу јасен: ако Русија ја нападне Украина на еден или друг начин, Северен поток 2 нема да оди напред”, рече Прајс. – Нема да навлегувам во ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски на средба со амбасадорката на САД, Кејт Брнз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: