Гласовното банкарство е тренд кој доаѓа – Што ќе добијат клиентите?


Во наредниот период технолошките гиганти ќе работат се поинтензивно на воведување на услуги за банкарство преку внесување на гласовни команди. Овој тренд се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
2 копии

Силк Роуд Банка АД Скопје воведе посовремен систем на електронското банкарство за работа на правни лица. Новото решение работи на база сигурносен токен (КИБС ...
| | веќе видена | слични

Стопанска банка АД – Скопје ги информира своите корисници дека Банката со почетокот на годината воведе новитет во користењето на i-bank услугите – софтверски ...
| | веќе видена | слични

Останато

Еден од најтиражните италијански весници „Ла стампа“ во своето онлајн издание објави репортажа од денешното одбележување на Богојавление од македонските ...
сите 288 | | | веќе видена

За поранешниот амбасадор Благој Зашов, најавената посета на првиот човек на Европскиот Совет, Шарл Мишел во петок во Скопје е заокружување на поддршката што во ...
сите 333 | | | веќе видена

Имам надеж, но немаме многу време, бидејќи тоа е еден од законите кои треба да го донесеме заради реформите и граѓаните и трансформацијата која треба да следи ...
сите 216 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Коста Начевски е именуван за в.д.директор на градската депонија „Дрисла“ која од вчера повторно е регистрирана како јавно претпријатие и е под владение на Град ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гласовното банкарство е тренд кој доаѓа – Што ќе добијат клиентите?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: