Гласовното банкарство е тренд кој доаѓа – Што ќе добијат клиентите?

Во наредниот период технолошките гиганти ќе работат се поинтензивно на воведување на услуги за банкарство преку внесување на гласовни команди. Овој тренд се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 123 | | | веќе видена

Работиме на финализирање на преговарачката рамка, со цел да ја усвоиме и да ја одржиме првата меѓувладина конференција за време на претседавањето со Советот на ...
сите 176 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 116 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гласовното банкарство е тренд кој доаѓа – Што ќе добијат клиентите?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: