Уапсено лицето кое го сними и објави видеото од уривањето на украинскиот авион во Иран (ВИДЕО)


Иранската револуционерна гарда уапси лице кое минатата недела на интернет ја објави видео снимката од ракета што го погоди  украинскиот патнички авион во Иран, ...
| | веќе видена | слични

Иранската цивилна авијација потврди дека две ракети го урнале украинскиот патнички авион веднаш по неговото полетување од Техеран на 8 јануари. Во вториот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Две ракети беа испукани во правец на авионот „Боинг 737“ на украинската авиокомпанија „Украински меѓународни линии“, соборен во близина на Техеран на 8 јануари ...
| | веќе видена | слични

Две ракети се испукани кон украинскиот авион соборен на 8. јануари, се првите резултати од истрагата на Иранското цивилно воздухопловство. „Истражувачите ...
| | веќе видена | слични

Две ракети биле испукани кон украинскиот авион кој беше соборен на 8-ми јануари - покажуваат првите резултати од истрагата на иранскиот цивилен авион. ...
| | веќе видена | слични

„Инспекторите се здобија со пристап до информациите на Генералштабот и откриле дека биле истрелани две ракети М1-ТОР од север во правец на авионот“, се вели во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски утре во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција треба да ги предаде ...
сите 260 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 165 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 192 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена

Лидерот во англиското првенство, екипата на Ливерпул, вечерва на свој терен треба да направи уште еден исчекор кон тиутлата во првенството. Цели 30 години ...
сите 123 | | | веќе видена

Тајсон Фјури извојува фантастична победа над Дионтеј Вајлдер во седум рунди н аборбата во саботата во Лас Вегас и го освои шампионскиот појас во ВБЦ-верзијата. ...
сите 61 | | | веќе видена

Ново толкување на нешто што сите го имаме... Речиси секој од нас има понекоја бемка. Многумина веруваат дека нивниот распоред на телото има посебно значење. ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсено лицето кое го сними и објави видеото од уривањето на украинскиот авион во Иран (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: