Чулев: Бадијала Заев му подари фотеља на Спасовски, ВРАЌАЈ ГИ КОЛИТЕ!

Целата работа околу начинот и условите на користење на службените возила на МВР се сведува на фактот што истите беа несоодветно и непрофесионално користени. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска се сретна со амбасадорот на Делегацијата на Европската Унија, Самуел Жбогар.На сребата се направило резиме на ...
| | веќе видена | слични

Денес остварив работна средба со Амбасадарот на Француската Република, Кристијан Тимоние. На средбата го запознав со активностите кои МВР ги презема во пресрет ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска имаше средба со евроамбасадорот Самуел Жбогар. За темите за кои разгобварале, министерот Чулев објави на ФБ:- ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев излезе со реакција во врска со интервјуто на Петровска. Тој во реакцијата потенцираше дека хаосот во кој се ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот министер Наќе Чулев на својот фејсбук профил и се обрати на неговата заменичка Славјанка Петровска велејќи дека е дојдено времето кога ќе се направи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во однос на денешното интервју за една од новинските агенции, би сакал само да ја потсетам колешката Петровска дека хаосот во кој во моментов се наоѓа ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот министер Наќе Чулев преку социјалните мрежи и порача на неговата заменичка Славјанка Петровска дека е дојдено времето кога ќе се направи ревизија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот Чулев на својот Фесјбук профил објави дека денес во текот на денот остварил низа протоколарни активности со странски претставници во Република ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зошто сè уште постои дополнителен заменик министер во труд и социјала, ако веќе нема технички министер и која е улогата на заменичката, праша пратеничката од ...
сите 272 | | | веќе видена

Ова е едно од привремените решенија за издавање на патни исправи за пријавените околу 15 илјади граѓани. Преостанати се околу 4.900 обрасци за пасоши, а се ...
сите 213 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 14 | | | веќе видена

Владата дели тендери на фирми кои пренесуваат кокаин, Тиквешко езеро нов бонбона бизнис на власта, според ВМРО-ДПМНЕ се фактите кои го одбележаа денот.1. ...
сите 195 | | | веќе видена

„Само лажни вести и измислици од белиот дворец, договорените тендери се одлика на ВМРО-ДПМНЕ, а денес постапките се јавни и транспарентни“. Ваква е реакцијата ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чулев: Бадијала Заев му подари фотеља на Спасовски, ВРАЌАЈ ГИ КОЛИТЕ!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: