Наполи ја совлада Перуџа, Елмас одигра 90 минути


2 копии
3 копии
2 копии

Екипата на Наполи успеа да направи вистински подвиг и да го елиминира Лацио во Купот на Италија. Наполитанците славеа со минимални 1:0 благодарение на глот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На протестот денес одржан од пред Влада на Република Македонија на граѓаните се обрати и Коце Трајановски. Тој порача дека сега е време да се побара оставка од ...
сите 561 | | | веќе видена

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)• Чаир – 625• Гази ...
сите 261 | | | веќе видена

И по 10 дена од прогласувањето на кризната состојба, државата се уште не го активирала КОВИД Центарот на приватните болници. Опремен со кревети, апаратура и ...
сите 673 | | | веќе видена

Италијанскиот новинар фриленсер Франческо Касалини вели дека нашата земја треба да преговара со Бугарија, и покрај блокадата за почетокот на преговорите со ...
сите 332 | | | веќе видена

Диего Армандо Марадона почина минатата среда од срцев удар. Замина во вечниот дом на 60-годишна возраст, а зад себе остави бројна фамилија, но и големо ...
сите 319 | | | веќе видена

Претседателот на српскиот Парламент, Ивица Дачиќ, без влакно на јазикот ги коментира тезите на премиерот Зоран Заев од интервјуто за бугарската информативна ...
сите 130 | | | веќе видена

СДСМ преку соопштение го обвини лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека одбработувал за странски интереси. „Молкот на самопрогласениот хистеричен ...
сите 211 | | | веќе видена

Добитничката на Нобеловата награда за мир Надија Мурад изјави дека пандемијата на Ковид-19 ја зголеми трговијата со жени и родовото насилство, оставајќи го ...
сите 5 | | | веќе видена

Честопати ме прашуваат што прави опозицијата во пандемијата. Опозицијата лаже и опструиура. Кревети и кислород има затоа што макотрпно работиме да ги ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наполи ја совлада Перуџа, Елмас одигра 90 минути

Од:
До кого (е-маил):
Порака: