Спасовски: Постапките на сите членови на Владата треба да потврдат дека државата е во вистински раце


Сите постапки на секој член на извршната власт мора јасно да потврдат дека Владата и државата се во сигурни раце, изјави денеска на прес-конференција премиерот ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство Димковски ги повика техничките владини кадри од редовите на ВМРО-ДПМНЕ да соработуваат и да не прават опструкции. Смета дека ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев, Љупчо Николовски и Трајан Димковски се фатени во криминал до гуша. Нивниот пулен Томе Мојсовски се заканува на инспектор во Инспекторатот за ...
| | веќе видена | слични

Фирмата којашто е концесионер на Охридското Езеро „Летница Белвица“, ги демантира забелешките на министерот земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски апелираше до дополнителните министри да не ја блокираат работата на институциите, ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, Трајко Димковски ги обвини колегите од опозицијата дека ја кочат работата на институции и ги повика да соработуваат и да се ...
| | веќе видена | слични

Оливер Спасовски, техничкиот премиер на Македонија, денеска на новинарско прашање рече дека има друг состав на обезбедување кое се грижи за неговата безбедност ...
| | веќе видена | слични

СДСМ и Оливер Спасовски континуирано три години ја загрозуваа безбедноста на граѓаните. Власта наместо народот, ги штитеше криминалците. Во МВР сега се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еден од најтиражните италијански весници „Ла стампа“ во своето онлајн издание објави репортажа од денешното одбележување на Богојавление од македонските ...
сите 282 | | | веќе видена

Студен туш од Чешка за очекувањата во македонските евроинтеграции и датумот за старт на преговорите со ЕУ. Во интервју за „Еуроактив“ чешкиот министер за ...
сите 286 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Атиџе Муратова, главната хероина од македонскиот документарен филм „Медена земја“ ќе биде работно ангажирана во општината Лозово и нејзината куќа ќе добие нов ...
сите 126 | | | веќе видена

Коста Начевски е именуван за в.д.директор на градската депонија „Дрисла“ која од вчера повторно е регистрирана како јавно претпријатие и е под владение на Град ...
сите 92 | | | веќе видена

Во Босна и Херцеговина секоја година прерано умираат околу 3 300 луѓе како последица на изложеноста на воздух загаден со честички PM 2.5 , додека речиси една ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: Постапките на сите членови на Владата треба да потврдат дека државата е во вистински раце

Од:
До кого (е-маил):
Порака: