Од плановите на Хари и Меган да живеат во Канада, ќе настрада буџетот на Скотланд Јард


Принцот Хари и неговата сопруга Меган Меркел „не ги сфатиле целосно последиците“ од нивната намера дел од времето да живеат и во Канада, откако се откажаа од ...
| | веќе видена | слични

„Ова го сторив за луѓето да ја слушнаа мојата страна од приказната и да сфатат дека не сум каков што ме прикажаа медиумите“, вели Томас. "Меган ќе ме види ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од забележително е дека Меган Маркл не се насмевна откако се случи Мегзит. Два месеци Меган е во Канада, а неодамна и се придружи и Хари. Дотогаш, таа ...
| | веќе видена | слични

Меган Маркл и принц Хари предизвикале голем скандал во медиумите кога објавиле дека се повлекуваат од кралските должности. Меган веќе извесно време престојува ...
| | веќе видена | слични

Меган Маркл и принцот Хари веќе започнуваат судска парница против папараците, пишуваат медиумите. Овие вести доаѓаат откако се појавиле фотографии од Меган ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако одлучија да ја напуштат Велика Британија и кралските должности, тие двајца се главна тема во медиумите. Британскиот принц Хари ѝ се придружил на ...
| | веќе видена | слични

Меган Мaркл била вон себе од среќа кога се омажила за принцот Хари и немала поим со што се ќе се соочи како постојан член на кралското семејство, навел бившиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Комисијата за заразни болести утринава одржа состанок на кој се разгледуваше можноста за воведување на дневен престој во училиштата, но според зборовите на ...
сите 482 | | | веќе видена

Поради драстичното зголемување на бројот на позитивни на коронавирусот во последните неколку дена, Општинскиот кризен штаб на Кочани денеска одржа итна седница ...
сите 575 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 153 | | | веќе видена

Јас не сум песимист за односите со Бугарија и се надевам дека историчарите како и досега ќе најдат заедничко решение, рече на денешната пресконференција ...
сите 322 | | | веќе видена

Во грчкиот парламент влегоа во процедура меморандумот за забрзување на процесот на интеграција на Северна Македонија во ЕУ; меморандумот за формирање на ...
сите 239 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од плановите на Хари и Меган да живеат во Канада, ќе настрада буџетот на Скотланд Јард

Од:
До кого (е-маил):
Порака: