Предлог законот за Финансиска полиција испретен на усвојување во Собранието

Владата на редовна седница го утврди новиот текст на Предлогот на закон за изменување и дополнување на Законот за финансиска полиција, и донесе одлука предлог ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Собраниската Комисија за транспорт, врски и екологија не ја почна расправата по Предлог законот за утврдување на правен статус на бесправно изградени објекти ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Скопје, 20. јануари 2020 (ИНПРЕС) – Во Собранието на Република Македонија денеска седници ќе одржат комисиите за транспорт, врски и екологија, за земјоделство, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Собранието седници на неколку комисии и на Постојаната анкетна комисија за заштита на слободите и правата на граѓаните. На Комисијата за транспорт, врски и ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски на прес конференција обвини дека СДСМ и мнозинството преку законот за стратешки инвестиции сакале во изборен период да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

СДСМ преку Зконот за стратешки инвестиции кој го донесоа на вчерашната седница сакаат во изборен период од политички орган составен од политичари со класични ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски обвини дека СДСМ преку Законот за стратешки инвестиции кој го донесоа на вчерашната седница сакаат во изборен период ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Собранието денеска ќе ги одржи 126 и 123-та седница, на чиј дневен ред се поголем број измени и дополнувања на закони од повеќе области. Како што е најавено на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еден од најтиражните италијански весници „Ла стампа“ во своето онлајн издание објави репортажа од денешното одбележување на Богојавление од македонските ...
сите 330 | | | веќе видена

Триесет и тригодишен жител на селото Моноспитово вчера загинал откако автомобилот во кој бил сопатник изгубил контрола и излетал од коловозот, во близина на ...
сите 274 | | | веќе видена

Заложбите за побрз проток на луѓе, материјални добра, поефикасни услуги на граничните премини и интензивирањето на економската соработка се областите на кои се ...
сите 259 | | | веќе видена

Македонија не успеа да ги оправда очекувањата, не успеа на ова ЕП 2020 да се пласира во втората фаза. Зошто? Кои беа причините? Еве сега кога минаа три дена од ...
сите 277 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Познатата холивудска актерка Џејми Ли Кертис на своите профили на Инстаграм и на Твитер објави дека „Медена земја“ е зачудувачки филм. „Колку совршен момент за ...
сите 156 | | | веќе видена

Град Скопје ја превзеде депонијата „Дрисла“ од италијанскиот оператор ФЦЛ Амбиенте. Денеска Централниот регистар објави дека Град Скопје влегува со влог од ...
сите 78 | | | веќе видена

Членовите на ДИК утре на седница ќе расправаат по барањето на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев за мислење за тоа дали вразните потписи се однесуваат ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Предлог законот за Финансиска полиција испретен на усвојување во Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: