Увозници на половни возила ги изнесоа своите забелешки за Законот за данок на моторни возила


4 копии

Дел од увозниците на половни возила денеска пред претставниците на Царинската управа, ги изнесоа своите забелешки во однос првичната примена на Законот за ...
| | веќе видена | слични

Додека увозниците на половни автомобили се подготвуваат за втор протест против високите давачки за увоз на постари автомобили, упатените велат дека оваа мерка ...
| | веќе видена | слични

Доколку планирате со автомобил да ја посетите Барселона, добро би било да знаете дека градските власти ставаат рестрикции на автомобили што загадуваат повеќе. ...
| | веќе видена | слични

Загадувањето во Битола е најголемо кога има топлотна инверзија, нешто што е карактеристично за котлините, воздухот се задржува и нема струење. Анализите за ...
| | веќе видена | слични

Пред да купите моторно возило во предвид ќе треба да го земете новиот Закон за данок на моторни возила кој од први јануари годинава стапи на сила, а неговата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Половен патнички автомобил со дизел мотор од Европската унија – ако чини 10 илјади евра и има емисија на CO2 од 120 грама на километар, ќе биде оданочен 300 ...
| | веќе видена | слични

Царинската управа постави онлајн калкулатор со кој може да пресметате колкав данок ќе треба да платите за купување на половно или ново моторно возило. Оваа ...
| | веќе видена | слични

Не сите се задоволни со новиот данок на моторни возила, кој почна да се наплатува на стартот на годинава, наместо досегашната акциза. Увозниците на половни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еден од најтиражните италијански весници „Ла стампа“ во своето онлајн издание објави репортажа од денешното одбележување на Богојавление од македонските ...
сите 288 | | | веќе видена

За поранешниот амбасадор Благој Зашов, најавената посета на првиот човек на Европскиот Совет, Шарл Мишел во петок во Скопје е заокружување на поддршката што во ...
сите 333 | | | веќе видена

Имам надеж, но немаме многу време, бидејќи тоа е еден од законите кои треба да го донесеме заради реформите и граѓаните и трансформацијата која треба да следи ...
сите 251 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Коста Начевски е именуван за в.д.директор на градската депонија „Дрисла“ која од вчера повторно е регистрирана како јавно претпријатие и е под владение на Град ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Увозници на половни возила ги изнесоа своите забелешки за Законот за данок на моторни возила

Од:
До кого (е-маил):
Порака: