Уапсена жителка на Велестово на скопскиот аеродром


3 копии
8 копии
3 копии

Државјанин на Албанија е фатен со околу 2 килограми мрихуана на автобуска станица во Струга. Според информациите на МВР, полицијата вчера ја спровела акцијата ...
| | веќе видена | слични

Струга, 22. јануари 2020 (ИНПРЕС) – На 21-ви јануари 2020 година, по добиени сознанија за вршење на транспорт на дрога од страна на 31-годишниот Т.С. од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дводневната 11.средба на македонско-бугарската Мешовита комисија за историски и образовни прашања, вчера заврши без каков било напредок. По онлајн средбата ...
сите 226 | | | веќе видена

Македонската Влада е свесна дека треба да изготви патоказ за да покаже дека е цврсто посветена на имплементацијата на Договорот за добрососедство со Бугарија, ...
сите 232 | | | веќе видена

Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ кој неколкупати тврдеше дека врз основа на точка 7 од Преспанскиот договор со Грција, Бугарија ќе бара откажување од македонскиот ...
сите 372 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

Вакцината за Ковид-19 во државава се очекува да пристигне на почетокот на следната година, нема да биде задолжителна, а ќе биде бесплатна за сите граѓани. ...
сите 570 | | | веќе видена

Социјалдемократскиот сојуз соопшти дека ВМРО-ДПМНЕ поднело 500 амандмани за блокирање на Законот за здравствена заштита со кој треба да се регулира одењето на ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсена жителка на Велестово на скопскиот аеродром

Од:
До кого (е-маил):
Порака: