Спасовски: Очекувам дека недоразбирањата во МВР ќе се надминат, не смее да се дозволи хаос


Државната изборна комисија се прогласи за ненадлежена да реши дали Ристе Ставревски може да биде назначен за началник на Секторот за внатрешни работи Скопје ...
| | веќе видена | слични

Толкување на законите не е работа на Државната изборна комисија. Ваква одлука донесесоа денеска едногласно, членовите на ДИК после барањето за мислење од ...
| | веќе видена | слични
11 копии

На земјава ѝ се потребни фер и демократски избори според највисоките европски стандарди, оцени вицепремиерот Османи по средбата со Државната изборна комисија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во денешниот Утрински брифинт гостуваше Томе Весев, потпретседател на македонски полициски синдикат, кој вели дека штетата од објавување фотографии кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Членовите на ДИК утре на седница ќе расправаат по барањето на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев за мислење за тоа дали врзаните потписи се однесуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еден од најтиражните италијански весници „Ла стампа“ во своето онлајн издание објави репортажа од денешното одбележување на Богојавление од македонските ...
сите 288 | | | веќе видена

За поранешниот амбасадор Благој Зашов, најавената посета на првиот човек на Европскиот Совет, Шарл Мишел во петок во Скопје е заокружување на поддршката што во ...
сите 369 | | | веќе видена

Работите за обезбедување двотретинско мнозинство за носење на законот за јавно обвинителство добро се движат. Имам надеж, но немаме многу време, бидејќи тоа е ...
сите 251 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Коста Начевски е именуван за в.д.директор на градската депонија „Дрисла“ која од вчера повторно е регистрирана како јавно претпријатие и е под владение на Град ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: Очекувам дека недоразбирањата во МВР ќе се надминат, не смее да се дозволи хаос

Од:
До кого (е-маил):
Порака: