Се е спремно за војна: Македонците ќе гризат, штипат, гребат уште од првата минута

ЕКИПА во Виена, Стеван Цаневски Македонија и Австрија ќе ги одмерат силите во пресметка што претставува „да се биде или не“, па јасно е дека средбата ќе ...
| | веќе видена | слични

Македонија не успеа да ги оправда очекувањата, не успеа на ова ЕП 2020 да се пласира во втората фаза. Зошто? Кои беа причините? Еве сега кога минаа три дена од ...
| | веќе видена | слични

Португалија е најпријатното изненадување на овој европски шампионат, земјата во која фудбалот отсекогаш бил број 1 сега има нови спортски херои. Квинтана, ...
| | веќе видена | слични

Велат, рибата од главата мириса, а тоа се покажа и докажа по опсежните анализи за Европското првенство во ракомет 2020 година, откако нашата репрезентација ...
| | веќе видена | слични

Хрватскиот репрезентативец и екс-вардарец Игор Карачиќ делуваше и тоа како расположено и самоуверено по четвртата победа на Хрватска на Европското првенство, ...
| | веќе видена | слични

Хрватската ракометна репрезентација продолжи со одличните настани на Европското натпреварување. На својот четврт натпревар, а прв во вториот круг ја запиша и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Законот за попис беше донесен без потребниот политички консензус во Собранието и спротивно на сите лажно декларирани заложби од владејачкото мнозинство, рече ...
сите 352 | | | веќе видена

Независната угостителска комора во петок ќе има средба со вицепремиерот Фатмир Битиќи, на која ќе се разговара за нивните барања за дополнителна државна помош ...
сите 198 | | | веќе видена

Коле Чашуле, во синоќешната емисија „ Седница со Коле Чашуле“ зборуваше за случајот „Монструм“.-Миленичката на шарената револуција, екс специјалната Фатиме ...
сите 169 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 8 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 290 лица сомнителни и потврдени ...
сите 671 | | | веќе видена

Американските безбедносни служби во моментов испитуваат голем број закани упатени кон конгресмените пред најавеното продолжение на расправата во Сенатот за ...
сите 287 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 334 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Словенија не успеа да обезбеди четвртфинале на ракометниот Мундијал откако во клучниот натпревар со домаќинот Египет ремизираше 25:25 и ...
сите 110 | | | веќе видена

Сите снимки на поранешниот претседател Доналд Трамп и неговата администрација се избришани од Јутјуб каналот на Белата куќа. На Јутјуб каналот на Белата куќа ...
сите 248 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес гостуваше во „Неделен Брифинг“. Во своето гостување посочи дека средбите во Словенија, Хрватска и Унгарија ...
сите 285 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се е спремно за војна: Македонците ќе гризат, штипат, гребат уште од првата минута

Од:
До кого (е-маил):
Порака: