Новиот тренер на Барселона: До вчера бев со моите крави, а сега ги тренирам најдобрите играчи во светот


Новиот ментор на Барселона, Кике Сетиен, официјално е претставен пред медиумите. На својата прва прес-конференција, тој изрази возбуда од шансата која му е ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Барселона славеше на првиот меч под водство на новиот тренер Кике Сетиен и тоа над Гранада со 1-0 со голот на Лионел Меси со 1-0. Уште на првата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Барселона со многу мака успеа да ја оствари првата победа во ерата на Кике Сетиен, новиот тренер на каталонскиот гигант кој изминатава недела го замени Ернесто ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еден од најтиражните италијански весници „Ла стампа“ во своето онлајн издание објави репортажа од денешното одбележување на Богојавление од македонските ...
сите 330 | | | веќе видена

Триесет и тригодишен жител на селото Моноспитово вчера загинал откако автомобилот во кој бил сопатник изгубил контрола и излетал од коловозот, во близина на ...
сите 274 | | | веќе видена

Заложбите за побрз проток на луѓе, материјални добра, поефикасни услуги на граничните премини и интензивирањето на економската соработка се областите на кои се ...
сите 259 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Познатата холивудска актерка Џејми Ли Кертис на своите профили на Инстаграм и на Твитер објави дека „Медена земја“ е зачудувачки филм. „Колку совршен момент за ...
сите 156 | | | веќе видена

Град Скопје ја превзеде депонијата „Дрисла“ од италијанскиот оператор ФЦЛ Амбиенте. Денеска Централниот регистар објави дека Град Скопје влегува со влог од ...
сите 78 | | | веќе видена

Членовите на ДИК утре на седница ќе расправаат по барањето на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев за мислење за тоа дали вразните потписи се однесуваат ...
сите 215 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел в петок ќе престојува во Македонија, што е негова прва посета на земјава откако е на оваа функција.Шарл Мишел ќе ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новиот тренер на Барселона: До вчера бев со моите крави, а сега ги тренирам најдобрите играчи во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: