Порака до Хари и Меган: Што зeмаше пари за свадбата од баба ако планираше да си одиш?


Топ тема во светот е одлуката на принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл да се одвојат од кралското семејство.Социјалните мрежи горат од коментари на оваа ...
| | веќе видена | слични

Откако принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл објавија дека се откажуваат од кралските должности, во јавноста почнаа да протекуваат информации за односот ...
| | веќе видена | слични

Принцот Вилијам и Хари мака мачеле со напнатите односи веќе две години. После одлуката војводата и војвотката од Сасекс да се откажат од кралските должности - ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Принцот Хари го одржа неговото прво, и овој пат доста емотивно, јавно обраќање, говорејќи за заеничката одлука од него и неговата сопруга Меган Маркл за ...
| | веќе видена | слични

Војводата од Сасекс рече дека е тажен поради одлуката да се повлече од кралските должности во неговото прво јавно обраќање за овој потег, кој го окарактеризира ...
| | веќе видена | слични

Меган и јас се упатуваме кон непознато, но навистина немавме друг избор, рече принцот Хари на првото појавување во јавноста, откако го објавија заминувањето од ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари, војводата од Сасекс изразил “глема тага“ во неделата навечер во текот на првото јавно обраќање откако Бакингемската палата најавила дека тој и ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари кажа дека е тажен што мораше да се повлече од своите кралски должности, но и додаде дека немало друго решение, бидејќи се водел од срцето. Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еден од најтиражните италијански весници „Ла стампа“ во своето онлајн издание објави репортажа од денешното одбележување на Богојавление од македонските ...
сите 330 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел в петок ќе престојува во Македонија, што е негова прва посета на земјава откако е на оваа функција.Шарл Мишел ќе ...
сите 387 | | | веќе видена

Македонија не успеа да ги оправда очекувањата, не успеа на ова ЕП 2020 да се пласира во втората фаза. Зошто? Кои беа причините? Еве сега кога минаа три дена од ...
сите 267 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Познатата холивудска актерка Џејми Ли Кертис на своите профили на Инстаграм и на Твитер објави дека „Медена земја“ е зачудувачки филм. „Колку совршен момент за ...
сите 156 | | | веќе видена

Со интервенција на тетовската Територијална противпожарна единица за кусо време пожарот е локализиран и нема повредени. -Цел месец гасиме претежно пожари на ...
сите 211 | | | веќе видена

Град Скопје ја превзеде депонијата „Дрисла“ од италијанскиот оператор ФЦЛ Амбиенте. Денеска Централниот регистар објави дека Град Скопје влегува со влог од ...
сите 78 | | | веќе видена

Членовите на ДИК утре на седница ќе расправаат по барањето на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев за мислење за тоа дали врзаните потписи се однесуваат ...
сите 215 | | | веќе видена

Во таа насока се и измените во Законот за извршување усовоени од Собранието со кои покрај што се намалува делот за извршување, целосно се иззема извршувањето ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Порака до Хари и Меган: Што зeмаше пари за свадбата од баба ако планираше да си одиш?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: